AVIZOOTECH / ÎNCĂLZITOARE DIRECTE

HHB

Încălzitoare pe gaz, durabile și eficiente

Solicită ofertă
Variante disponibile
40–120 kW
Combustibil
Gaz natural / propan
Distribuitor în România
AvizooTech
01

Proiectat pentru performanță.

Încălzitorul cu ardere directă și cameră de ardere deschisă este conceput pentru încălzire și dozarea CO₂. Dezvoltarea continuă reunește peste 40 de ani de experiență în proiectarea unor aeroterme eficiente, durabile și cu un raport bun între preț și performanță.

02

Construcție și echipare

  • Disponibil în variantele 40, 70, 100 și 120 kW
  • Variante pentru gaz natural sau propan
  • Carcasă din oțel inoxidabil cu crom
  • Cameră de ardere din oțel inoxidabil rezistent la temperaturi ridicate
  • Inel de admisie la ventilator
  • Aprindere electronică
  • Trapă de inspecție în partea superioară
  • Automat de ardere și vană de gaz cu protecție IP65 împotriva apei
03

Avantajele seriei

01

Utilizarea integrală a căldurii

Randament declarat de 100%: întreaga căldură produsă este utilizată pentru încălzirea spațiului.

02

Curățare accesibilă

Trapa de inspecție se deschide ușor și permite accesul la interior. Protecția IP65 a componentelor indicate susține curățarea echipamentului.

03

Stare vizibilă, componente standard

Componente standard separate, recunoscute internațional, și indicatoare LED pentru starea aparatului și semnalizarea erorilor.

04

Funcționare silențioasă

Designul optimizat reduce zgomotul în timpul funcționării.

05

Control flexibil

Control prin calculatorul de climatizare sau prin termostat de cameră.

06

Refulare de până la 40 m

Poziționarea optimizată a ventilatorului susține distribuția aerului, cu o distanță de 35 sau 40 m în funcție de model.

07

Monitorizare de siguranță

Paleta de control monitorizează funcționarea ventilatorului; electrodul de ionizare monitorizează arderea; termostatul de siguranță supraveghează supraîncălzirea.

04

Specificații tehnice

Compară variantele HHB
CaracteristicăUnitateHHB 40HHB 70HHB 100HHB 120
Sarcină nominalăkW407098110
Sarcină nominalăkcal34.30060.20084.26596.646
Sarcină nominalăBtu136.136238.910334.389375.335
Debit de aerm³/h3800500065006500
Curent absorbitA1,31,82,752,75
Consum de propankg/h2,95,46,58,1
Consum de gaz naturalm³/h3,76,59,411,4
FrecvențăHz50/6050/6050/6050/60
Putere motorW265375620620
Tensiune de alimentareV230230230230
Turație ventilatorrpm1330140014001400
Distanță de refularem35354040
Greutatekg35394343
Lungimemm1036110511521152
Lățimemm582637689689
Înălțimemm509580624624

Specificațiile tehnice au caracter informativ și nu constituie un angajament contractual.

Denumirile variantelor și sarcinile nominale sunt redate conform datelor furnizate: HHB 100 — 98 kW; HHB 120 — 110 kW.

Hai să discutăm despre proiectul tău.

Echipa AvizooTech te ajută să alegi varianta potrivită.

Solicită ofertă