AVIZOOTECH / ÎNCĂLZITOARE INDIRECTE

LCSA-H

Încălzire indirectă cu flux de aer orizontal

Solicită ofertă
Variante disponibile
45–100 kW
Combustibil
Gaz natural / propan
Sistem de ardere
Închis
01

Căldură în hală. Ardere închisă.

LCSA-H utilizează un sistem de ardere complet închis, asemenea seriilor LCSA-V și LTU. Aerul necesar combustiei este aspirat din exterior, iar gazele arse sunt evacuate afară. Astfel, CO₂ și umiditatea rezultate din ardere nu sunt introduse în hală. Acest principiu susține un așternut mai uscat, reducerea amoniacului și condiții mai bune pentru animale.

02

Construcție și echipare

  • Disponibil în variantele 45, 60, 75 și 100 kW
  • Pentru gaz natural sau propan
  • Două trepte de putere ale arzătorului; de exemplu, 30 sau 60 kW pentru modelul 60
  • Disponibil cu sistem de ridicare și coș flexibil de evacuare
  • Carcasă din oțel inoxidabil
  • Schimbător de căldură și arzător din oțel inoxidabil rezistent la temperaturi ridicate
03

Avantajele seriei

01

Randament ridicat

Încălzire indirectă eficientă, cu schimbător de căldură din oțel inoxidabil conceput pentru durabilitate.

02

Fără CO₂ din ardere în hală

Potrivit pentru spații în care acumularea de CO₂ provenit din ardere nu este dorită. Gazele arse sunt evacuate în exterior.

03

Control flexibil

Poate fi controlat printr-un calculator de climatizare sau printr-un termostat de cameră.

04

Curățare și durabilitate

Aparatul se deschide ușor pentru curățare. Carcasa din inox protejează împotriva umidității și prafului, susținând durata de viață chiar și în condiții de curățare intensivă.

05

Nivel redus de zgomot

Nivelurile sonore declarate sunt între 57,5 și 63,5 dB(A), în funcție de model.

06

Supravegherea aerului de combustie

Un presostat diferențial verifică disponibilitatea unui debit suficient de aer pentru ardere.

07

Mod de siguranță și avertizare

La stingerea flăcării arzătorului, aparatul trece automat în modul de siguranță și activează un indicator luminos de avertizare.

04

Specificații tehnice

Compară variantele LCSA-H
CaracteristicăUnitateLCSA-H 45LCSA-H 60LCSA-H 75LCSA-H 100
Sarcină nominalăkW45607395
Debit de aerm³/h58007000867010800
Curent absorbitA2,32,33,26,7
Consum de propankg/h3,85,16,18,2
Consum de gaz naturalm³/h5,16,98,411,1
FrecvențăHz50505050
Putere motorW5335437531553
Nivel de zgomotdB(A)60,557,559,563,5
Turație ventilatorrpm13659009001320
Greutatekg108125138195
Lungimemm970130013001300
Lățimemm850850850950
Înălțimemm1361134613461567

Specificațiile tehnice au caracter informativ și nu constituie un angajament contractual.

Denumirile variantelor și sarcinile nominale sunt redate conform datelor furnizate: modelul 75 — 73 kW; modelul 100 — 95 kW.

Hai să discutăm despre proiectul tău.

Echipa AvizooTech te ajută să alegi varianta potrivită.

Solicită ofertă