AVIZOOTECH / ÎNCĂLZITOARE INDIRECTE

P Gaz

Încălzire indirectă pe gaz cu flux orizontal

Solicită ofertă
Variante disponibile
75–240 kW
Combustibil
Gaz natural / propan
Tip de încălzire
Indirectă
01

Căldură distribuită. Schimb termic separat.

Seria P Gaz utilizează gaz natural sau propan și un schimbător de căldură separat. Concepută pentru aplicații agricole, poate distribui aerul cald prin tubulatură din folie tubulară. Gazele arse sunt evacuate printr-un coș, iar căldura este repartizată în spațiul destinat păsărilor sau animalelor.

02

Construcție și echipare

  • Disponibil în variantele 75, 100, 140, 175, 200 și 240 kW
  • Pentru gaz natural sau propan
  • Carcasă din oțel inoxidabil cu crom
  • Cameră de ardere din oțel inoxidabil rezistent la temperaturi ridicate
  • Schimbător de căldură din oțel inoxidabil
03

Avantajele seriei

01

Randament ridicat

Încălzire indirectă eficientă, cu randamente declarate între 90 și 91%, în funcție de model.

02

Echipare completă

Livrat cu accesoriile necesare funcționării, conform prezentării seriei.

03

Control flexibil

Control prin calculator de climatizare sau termostat de cameră.

04

Distribuție prin tubulatură flexibilă

Potrivit pentru distribuția aerului prin tubulatură din folie tubulară, pentru o repartizare uniformă a căldurii.

05

Gaze arse evacuate în exterior

Schimbul de căldură separat permite încălzirea fără eliberarea gazelor arse în spațiul de creștere. Acestea sunt evacuate prin coș.

06

Curățare accesibilă

Design conceput pentru curățarea ușoară a echipamentului.

04

Specificații tehnice

Date tehnice P Gaz
CaracteristicăUnitateP 75P 100P 140P 175P 200P 240
Sarcină nominalăkW75100140175200240
Sarcină nominalăkcal64.50086.000120.400150.500172.000206.500
Debit de aerm³/h5.5008.00011.00014.00015.00019.000
Curent absorbitA3,153,155,7668,5
Consum de propankg/h5,67,91113,71618,6
Consum de gaz naturalm³/h79,91417,2719,925,4
Randament%9090,590,790,89190,2
FrecvențăHz505050505050
Putere motor axialkW0,550,551,11,51,52,2
Tensiune de alimentareV230/400230/400230/400230/400230/400230/400
Diametru coș de evacuaremm150150180200250250
Distanță de refularem505560606060
Greutatekg128201220250335380
Lungimemm1.3001.5001.6001.8001.8002.000
Lățimemm620700780780900900
Înălțimemm9201.0201.2501.3301.4001.450
Diametru ieșire aermm400480535600700700

Specificațiile tehnice au caracter informativ și nu constituie un angajament contractual.

Hai să discutăm despre proiectul tău.

Echipa AvizooTech te ajută să alegi varianta potrivită.

Solicită ofertă